Tu jesteś:

Grupa Kapitałowa Inpro na plusie

Grupa Kapitałowa Inpro, trójmiejski deweloper notowany na GPW, podsumowała wyniki za I kwartał 2013 rok. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły do 53,8 mln zł. Zysk brutto powiększył się o 211 proc. do 9,6 mln zł. Zysk netto narastająco po trzech pierwszych miesiącach br. osiągnął poziom 7,6 mln zł.

Spółka wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 53,8 mln zł, co oznacza wzrost w stosunku do 26,4 mln zł uzyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk netto w trzech pierwszych miesiącach br. zwiększył się z 2,2 mln zł do 7,6 mln zł.

Na poziomie jednostkowym spółka Inpro S.A. zanotowała również dobry wynik. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 131 proc. do 60,0 mln zł w odniesieniu do 26,1 mln zł wypracowanych pierwszych trzech miesiącach 2012 roku. Zysk netto w I kwartale 2013 roku powiększył się  do kwoty 9,2 mln zł.

Znaczący wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Inpro miały wydania mieszkań w I kwartale br. z nowego projektu City Park budynek B oraz Wróbla Staw domy jednorodzinne. W analizowanym okresie Grupa przekazała łącznie 156 lokali mieszkalnych i było to o 126 proc. więcej niż w I kwartale 2012 roku, kiedy to wydano 69 mieszkań. Najlepiej przedstawia się marzec 2013 r., w którym klucze do nowych mieszkań otrzymało 82 właścicieli.

Pierwszy kwartał bieżącego roku był również bardzo dobry dla Inpro SA, która przekazała łącznie 148 mieszkań, czyli o 164 proc. więcej niż w I kwartale 2012, kiedy to wydała 56 lokali mieszkalnych. Również tutaj dobrym miesiącem okazał się marzec, w którym przekazano 79 mieszkań.

Przeważająca część przychodów Spółek Inpro i Domesta przypadać będzie jednak na drugą połowę 2013 roku, kiedy to, przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną: Osiedle Leszczynowe- budynek nr 9 i 10, Osiedle Jabłoniowa- budynki I, J, Chmielna Park – budynek A oraz City Park- budynki C i D.

Przychód z wymienionych powyżej projektów, który zostanie zaksięgowany w 2013 roku, powinien być w przedziale 60-70 mln zł.

Do końca III kwartału 2013 roku Inpro SA planuje wprowadzić do sprzedaży nowe inwestycje, które znacząco zwiększą oraz uatrakcyjnią aktualną ofertę. Są to między innymi Kwartał Uniwersytecki (215 lokali) oraz City Park budynek E (86 lokali). Spółka nosi się także z zamiarem wprowadzenia do oferty pierwszych lokali z II etapu projektu Wróbla Staw Mieszkania.

Do końca marca 2013 r. Inpro SA przystąpiła do realizacji nowego projektu deweloperskiego Czwarty Żagiel. Budynek obejmuje 136 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 29,5 do 115,6 mkw. Jest to pierwsza inwestycja Spółki z rachunkiem powierniczym otwartym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×