Tu jesteś:

Grupa JR Invest – wzrost zysku netto w II kwartale

JR Invest S.A. działająca na rynku nieruchomości komercyjnych opublikowała raport okresowy za II kwartał 2013 roku. Zysk ze sprzedaży  Grupy Kapitałowej wyniósł blisko 0,57 mln zł i wzrósł o 91 proc. w porównaniu z II kwartałem 2012 roku. W konsekwencji zysk netto zwiększył się o 98 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

W omawianym okresie Spółka osiągnęła znaczny wzrost rentowności sprzedaży – Wzrost rentowności sprzedaży z 24 proc. do 48proc., który zanotowaliśmy w omawianym okresie wynika m.in. z  faktu redukcji kosztów związanych z działalnością spółek zależnych należących do Grupy. Osiągnęliśmy to poprzez restrukturyzację przejętych podmiotów, m.in.: obniżenie kosztów stałych administracji i zarządu, oraz renegocjowanie umów z dostawcami usług i obsługi nieruchomości, co wpisuje się w strategię rozwoju naszej firmy – komentuje January Ciszewski, prezes zarządu JR Invest S.A.

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły ok. 1,18 mln zł, co stanowi ok. 5 proc. spadek w porównaniu z II kwartałem 2012 roku - Wynik ten jest konsekwencją sprzedaży w lipcu 2012 roku nieruchomości przy ul. Dekerta 18 w Krakowie, tłumaczy prezes zarządu Spółki.

Spółka czerpie przychody głównie z wynajmu powierzchni biurowo-usługowych, które stanowią 56 proc. całości przychodów w omawianym kwartale oraz powierzchni handlowych (39,1 proc. całości przychodów). Grupa JR Invest zarządza 4,8 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowych oraz  ponad 5 tys. mkw. powierzchni handlowych.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×