Tu jesteś:

Grupa Inpro zwiększyła przychody ze sprzedaży

Hotel Mikołajki

Grupa Kapitałowa Inpro, jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowany na GPW, podsumowała wyniki za 2013 rok. Skonsolidowany zysk netto  wyniósł 15,1 mln zł, przy osiągniętych przychodach ze sprzedaży w wysokości 178,3 mln zł. Wartość sprzedanych przez Grupę mieszkań wzrosła r/r o 42 proc. i wyniosła 182 mln zł brutto.

Grupa w 2013 roku wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 178,3 mln zł, czyli o 10,8 proc. wyższe niż w roku 2012. Zmniejszył się natomiast zysk netto, który wyniósł 15,1 mln zł i zmniejszył się o 16 proc. w porównaniu do roku 2012. Wpływ na obniżenie rentowności miała sytuacja na rynku deweloperskim i konieczność stosowania różnorodnych promocji. Dodatkowo na ostateczny poziom wyniku netto Grupy miały również wpływ koszty wyposażenia Hotelu Mikołajki Sp. z o.o., które zostały jednorazowo odpisane w koszty uzyskania przychodu.  

Na poziomie jednostkowym przychody ze sprzedaży były o 16 proc. wyższe r/r i wyniosły blisko 185 mln zł. Grupa sprzedała łącznie 499 mieszkań i domów brutto (w rozumieniu umów przedwstępnych). Jest to o 21 proc. więcej aniżeli w roku poprzednim.  - Miniony rok okazał się dużo lepszy niż początkowo zakładaliśmy, co pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość - powiedział Piotr Stefaniak, prezes spółki Inpro SA.

Istotny wpływ miały cztery inwestycje, które oddano do użytkowania w 2013 roku: trzy budynki osiedla City Park (B, C, D), dwa ostatnie budynki Osiedla Jabłoniowa (I i J), Chmielna Park budynek A oraz otwarcie kompleksu hotelowo-apartamentowego Hotel Mikołajki na Wyspie Ptasiej. Jednocześnie w przedmiotowym okresie Grupa Inpro SA wprowadziła do sprzedaży 428 lokali i domów w następujących projektach: Chmielna Park budynek B, City Park budynek E i F, Wróbla Staw domy wielorodzinne etap III, Wróbla Staw domy jednorodzinne etap D, Osiedle Leszczynowe budynek nr 13. Zakończona została także rozbudowa hotelu Dom Zdrojowy w Jastarni o 24 pokoje.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×