Tu jesteś:

Grupa City Service wchodzi na Półwysep Iberyjski

AB City Service, obecna do tej pory w krajach nadbałtyckich i Europie Środkowo-Wschodniej nabyła spółkę działającą na rynku hiszpańskim, Aldesa Servicios y Mantenimiento S.A., prowadzącą działalność pod znakiem handlowym Concentra.

AB City Service nabyła 100 proc. akcji Aldesa Servicios y Mantenimiento S.A. i w ramach tej samej transakcji wykupiła pożyczki udzielone spółce przez poprzednich akcjonariuszy. Całkowita kwota zapłacona za wykupione pożyczki i akcje wyniosła 7,345 mln euro. Na dzień 31 lipca 2013 r. wartość księgowa kapitału własnego spółki oraz pożyczek udzielonych przez akcjonariuszy wynosiła 7,5 mln euro (na podstawie danych nieaudytowanych).

Przedmiotem działalności nabytej przez AB City Service spółki jest zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi i powiązane usługi. Spółka posiada nieruchomości biurowe na terenie całej Hiszpanii, zarządza obiektami o łącznej powierzchni ponad 4,8 mln mkw. i zatrudnia 1,6 tys. pracowników. Spółka działa w centralnej części Hiszpanii (Madryt), a także w regionie południowym (Sewilla), wschodnim (Walencja) i północnym (Barcelona). Z usług Concentra korzysta 22 proc. spółek wchodzących w skład głównego hiszpańskiego indeksu giełdowego IBEX 35, grupującego największe spółki z sektorów takich jak, m.in. sektor telekomunikacyjny, biurowy, energetyczny i logistyczny.

Concentra plasuje się w pierwszej trzydziestce największych hiszpańskich spółek działających w branży zarządzania nieruchomościami. Według prognoz jej przychody za rok 2013 wyniosą 49 mln euro, zysk EBIDTA ma sięgnąć 1,9 mln euro.

Wartość rynku zarządzania nieruchomościami w Hiszpanii jest oceniana na 17 mld euro i jest to piąty pod względem wielkości rynek w Europie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×