Tu jesteś:

Griffin Premium za 120-150 mln euro

Kwota zainwestowana przez Growthpoint zapłaci za objęte akcje Griffin Premium od 120 mln euro do150 mln euro w ramach planowanej oferty prywatnej.

Spółki Growthpoint Properties zobowiązały się objąć nowe akcje Griffin Premium w ramach oferty prywatnej planowanej przez spółkę - podał Griffin w komunikacie. Kwota zainwestowana przez Growthpoint ma być nie niższa niż 120 mln euro i nie wyższa niż 150 mln euro.

Po emisji podmioty Growthpoint Properties Limited i Growthpoint Properties International Proprietary Limited mają posiadać łączne mniej niż 30 proc. kapitału zakładowego spółki. Kurs akcji spółki na GPW wynosił 12 kwietnia 5,3 zł, czyli (według kursu NBP z 11 kwietnia) ok. 1,26 euro.

Walne zgromadzenie Griffin Premium, zwołane na 26 kwietnia, ma zdecydować o emisji do 350 mln akcji spółki. Minimalna cena za akcję w ramach emisji ma wynieść 1,57 euro.  

Griffin Premium jest spółką typu REIT notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od kwietnia 2017 r. REIT (Real Estate Investment Trust) to podmiot, który osiąga dochody głównie z wynajmu nieruchomości. 

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×