Tu jesteś:

Gotowy jest projekt rozszerzenia MSSE na Częstochowę, Dębicę i Chełm

Mielecka Specjalna Strefa Ekonomicznej zostanie rozszerzona na tereny inwestycyjne w Częstochowie, Dębicy i Chełmie - przewiduje projekt rozporządzenia opublikowany w środę na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Projekt przewiduje, że Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmie dodatkowe ponad 60 hektarów w Dębicy (ok. 22 ha), Częstochowie (ok. 34 ha) i Chełmie (ponad 6 ha). W uzasadnieniu do projektu oszacowano, że na włączanym do MSSE obszarze powstanie ponad 3100 miejsc pracy, a inwestycje mogą sięgnąć ponad 834 mln zł.

Na rozszerzeniu MSSE najbardziej skorzysta Częstochowa, w której może powstać prawie 1700 miejsc pracy (inwestycje rzędu 450 mln zł), Dębica może zyskać 1125 etatów (ok. 300 mln zł, a Chełm 305 nowych miejsc pracy (ok. 81 mln zł). W projekcie założono, że w związku z rozszerzeniem strefy państwo udzieli pomocy publicznej w maksymalnej wysokości ponad 387 mln zł.

Wiceminister finansów Izabela Leszczyna poinformowała na swojej stronie internetowej, że do 17 lutego br. resorty mają zgłaszać swoje uwagi do projektu. Potem zajmie się nim Komitet Rady Ministrów i Rada Ministrów.

"Cieszę się, że powstanie specjalna strefa ekonomiczna w Częstochowie. Nowe miejsca pracy są konieczne, żeby częstochowianie nie wyjeżdżali z naszego miasta (Leszczyna pochodzi z Częstochowy i z tego okręgu została wybrana do Sejmu - PAP). Po to, by zapewnić rozwój Częstochowie i innym miastom o wysokim bezrobociu, warto złamać zasadę niewidzialnej ręki rynku" - napisała w oświadczeniu przesłanym PAP.

Dodała, że rozmowy z potencjalnymi inwestorami już są prowadzone.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×