Tu jesteś:

Google Campus w Warszawie

W 2015 roku w Warszawie uruchomiony ma zostać trzeci na świecie Google Campus. Tą wiadomość ogłosił wczoraj Eric Schmidt, prezes rady dyrektorów Google.

Schmidt przyleciał do Polski w ramach obchodów 25- lecia wolności, rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w naszym kraju. Podczas jednego ze spotkań ujawnił plan uruchomienia w stolicy Google Campus.

Google Campus to wielkie centrum dla start- upów technologicznych. Google Campus w Londynie ma aż 20 tysięcy mkw. Ilość jego członków, licząc od początku powstania, podawana jest w dziesiątkach tysięcy osób. Google Campus to specjalnie zaaranżowana przestrzeń umożliwiająca rozwój i wzmacnianie ekosystemu start- upów. To miejsce pracy, spotkań z mentorami, szkoleń i konferencji. W londyńskim kampusie do tej pory odbyło się ponad tysiąc tego rodzaju wydarzeń.

Campus w Warszawie nie jest początkiem obecności Google w Polsce. W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu znajdują się biura Google. W styczniu ubiegłego roku gigant uruchomił w Krakowie program Google for Entrepreneurs. Amerykańska firma współpracuje również od niedawna z Uniwersytetem Warszawskim.

- Googole Campus w Polsce będzie trzecim po Londynie i Tel Avivie tego rodzaju miejscem na świecie. To dowód, że amerykański gigant obecny w Polsce już od ośmiu lat, chce się w naszym kraju dalej rozwijać – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Management Board Assistant GRUPA 365 NET.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×