Tu jesteś:

Globalny gigant chce budować centrum logistyczne w Opolu

Goodman, globalna firma z branży logistyki, chce zainwestować w Opolu. Sprawdza możliwość utworzenia centrum logistycznego na 14-hektarowej działce przy ul. Północnej – poinformowała Strefa Biznesu.

Goodman to właściciel, zarządca i deweloper magazynów logistycznych oraz przestrzeni biurowych na terenie Europy, USA i regionu Azji. Do urzędu miasta wpłynął właśnie wniosek tej firmy, który sprawdza możliwość uzyskania decyzji środowiskowej dla centrum logistycznego w Opolu. Miałoby powstać na 14-hektarowym gruncie przy ul. Północnej, w ramach strefy ekonomicznej. Według założeń, sama hala magazynowa ma mieć blisko 29 tys. mkw., a pracę w centrum znajdzie około 300 osób.  Codziennie miałoby do niego przyjeżdżać 114 ciężarówek. Jednak sprawa nie jest jednoznaczna, bo centra logistyczne nie są branżą, która może działać na terenie strefy ekonomicznej. Jeśli Goodman zdecyduje się na inwestycję w Opolu, grunt musiałby zostać wyłączony ze strefy. To czasochłonna procedura. Niewykluczone więc, że Goodman szuka miejsca na inną inwestycję i na razie sprawdza procedury. Firma była zainteresowana wybudowaniem  fabryki dla Polarisa w Opolu przy ul. Wspólnej i według urzędników Ratusza złożenie dokumentów o decyzję środowiskową na ul. Północnej może z tym mieć jakiś związek. Arkadiusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Opola ds. inwestycji potwierdził nam, że odbyły się rozmowy z przedstawicielami Goodmana. -  Co do reszty, to na razie nie mamy o czym rozmawiać. Dziś trudno przesądzać czy coś z rozmów wyjdzie. Nie jesteśmy nawet właścicielami terenu na ul. Północnej - zastrzega wiceprezydent.

Źródło: Strefa Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×