Tu jesteś:

Gino Rossi liczy na podtrzymanie korzystnego trendu

Zarząd Gino Rossi liczy na utrzymanie dobrego tempa rozwoju sprzedaży z I kwartału 2014 r. w kolejnych trzech miesiącach, wynika z listu do akcjonariuszy i inwestorów dołączonego do raportu kwartalnego.

„Analizując nasze wyniki w pierwszym kwartale, inwestorzy zastanawiają się, jaki będzie drugi kwartał dla Gino Rossi. Opublikowane przez nas wyniki sprzedaży w kwietniu były bardzo dobre. Sprzedaż detaliczna marki Simple CP wzrosła o 18 proc., a sprzedaż detaliczna Gino Rossi o 37 proc. w porównaniu rok do roku. Widzimy, że w drugim kwartale mamy szanse utrzymać dobre tempo rozwoju sprzedaży naszych marek. Spodziewamy się także dalszej poprawy marży procentowej na sprzedaży brutto wypracowanej przez Grupę Gino Rossi w drugim kwartale tego roku” - czytamy w liście.

Zarząd podkreślił, że I kwartał tego roku był bardzo korzystny pod względem sprzedaży. Skonsolidowane przychody Grupy Gino Rossi wzrosły o 17 proc. w porównaniu rok do roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 60,09 mln zł w I kw. 2014 r. wobec 51,20 mln zł rok wcześniej.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

Źródło: ISBNews

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×