Tu jesteś:

Ghelamco chce kupić Dworzec Zachodni

Fot. Fotolia

Ghelamco GP1 sp. z o.o. BETA S.K.A. – spółka celowa belgijskiego dewelopera biurowego złożyła w Ministerstwie Skarbu Państwa wstępną ofertę zakupu akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej „Polonus” w Warszawie. Prywatyzowany przewoźnik dysponuje atrakcyjnymi gruntami Dworca Zachodniego i okolic.

To już drugie podejście MSP do prywatyzacji Polonusa. W ubiegłym roku zainteresowanie przejęciem firmy wykazywać miałym.in.: Echo Investment i Balmoral Properties. Do prywatyzacji jednak nie doszło z powodu „niesatysfakcjonującego poziomu cenowego”.

Na początku lipca 2013 r. MSP postanowiło spróbować ponownie. Tym razem jedynym deweloperem, który zgłosił się do wyścigu o 85 proc. udziałów Polonusa jest spółka celowa Ghelamco Poland. Ponowne zainteresowane prywatyzacją wyraziły też spółki przewozowe: Raf Trans (w poprzednim podejściu prywatyzacyjnym występowała w konsorcjum z Balmoralem), Polska Komunikacja Samochodowa sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Mobilis.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×