Tu jesteś:

Ghelamco, Penta i Immobel powalczą o Dworzec Gdański

Ghelamco, Penta Investments i Immobel przeszły do II etapu postępowania na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego w Warszawie. Czas na złożenie wiążących ofert mają do 18 listopada.

PKP poinformowały, że przy wyborze potencjalnych inwestorów ocenie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji podobnych projektów. Kolejarze brali też pod uwagę gwarancje terminów oraz opłacalności wykonania projektu zgodnie z założoną koncepcją biznesową. Duże znaczenie odegrał również zaproponowany sposób obsługi podróżnych wraz z rozwiązaniem połączenia z istniejącą komunikacją publiczną.

 Zwycięzca, którego wyłoni PKP - będzie miał do zagospodarowania ponad 4,7 ha terenu wokół dworca kolejowego Warszawa Gdańska. Wartość inwestycji może sięgnąć nawet miliard złotych, a jej realizacja ma szansę ruszyć na przełomie 2014/15 r. W miejsce starego budynku ma powstać nowoczesne centrum przesiadkowe z nowym dworcem i częścią komercyjną, np. handlową lub hotelową. – To już kolejny projekt realizowany przez PKP we współpracy z deweloperem. Dotychczasowe doświadczenia są bardzo dobre i pokazują, że ten model jak najbardziej sprawdza się w przypadku naszej spółki. Warszawa Gdańska to jeden z atrakcyjniejszych terenów. To również jedno z dwóch miejsc w Warszawie, gdzie tak blisko przecinają się różne środki transportu – metro, kolej, tramwaje, auta. Bliskość jednej z największych galerii handlowych również nasila potoki podróżnych, dlatego zależy nam na stworzeniu w tym miejscu wygodnego węzła komunikacyjnego – mówi Jarosław Bator,  dyrektor zarządzający ds. nieruchomości PKP S.A. – Podobny, ale już znacznie bardziej zaawansowany projekt realizujemy w rejonie Warszawy Zachodniej.

 

Z rywalizacji na zagospodarowanie terenów wokół Dworca Gdańskiego odpadły w I etapie Marvipol, Echo Investment i HB Reavis.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×