Tu jesteś:

Gdański Teatr Szekspirowski gotowy

Zakończono budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Inwestycja, na której spółka NDI jako generalny wykonawca kontynuowała po innym wykonawcy roboty budowlane, trwała 18 miesięcy.

Przejęcie placu budowy nastąpiło pod koniec lutego 2013 roku, a zakończenie prac nastąpiło w połowie września 2014.

Budynek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego nawiązuje do tradycyjnej architektury Gdańska. Wnętrze teatru jest typowo elżbietańskie: trzy kondygnacje drewnianych galerii dla widzów otaczają dziedziniec ze sceną.

Otwierany dach teatru waży ok 90 ton i składa się z dwóch połaci. Scena teatru przystosowana jest do wystawiania spektakli na trzech rodzajach scen: klasycznej włoskiej, elżbietańskiej oraz centralnej arenie. Sala główna z drewnianymi galeriami jest w stanie zmieścić do 600 widzów. Budynek okala 6 metrowy mur, na którym znajduję się ścieżka spacerowa o długości 265 m. z widokiem na panoramę Gdańska. Powierzchnia użytkowa budynku w części nadziemnej wynosi 4,4 tys mkw., natomiast część podziemna 3,4 tys mkw.

Zaplanowany, całkowity koszt realizacji projektu - jak podaje inwestor- wynosi ponad 93,8 mln zł. Łączna kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to ponad 51,1 mln. zł.

Źródło: Newseria Inwestor

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×