Tu jesteś:

Gant próbuje wyjść na prostą, m.in. sprzedając CH Marino

Gant nie rozpoczyna nowych inwestycji i niewiele sprzedaje. Dopiero porozumienie z wierzycielami odmrozi działalność operacyjną firmy – informuje Puls Biznesu. Jak powiedział prezes firmy, Krzysztof Brzeziński bardzo prawdopodobna jest sprzedaż wrocławskiego CH Marino o której mówi się już od dłuższego czasu.

Niebawem Gant ma podać kolejny termin zawarcia ostatecznego porozumienia z wierzycielami i emisji obligacji konsolidacyjnych (do 195 mln zł). Prezes Krzysztof Brzeziński ma nadzieję, że to już ostatni termin, bo brak porozumienia powstrzymuje go przed decyzjami, które mają wyprowadzić spółkę na prostą -– podaje Puls Biznesu.

– Zaraz po sfinalizowaniu porozumienia powinniśmy zacząć rozmowy o finansowaniu budowy kolejnych inwestycji. Obecnie w ofercie mamy jedynie około 200 mieszkań. W II kwartale sprzedaliśmy 93 mieszkania. To nie jest poziom zadowalający. Prawdopodobnie nie uda się nam w tym roku osiągnąć zakładanej sprzedaży 560 mieszkań – mówi Krzysztof Brzeziński.

W kwestii finansowania nowych przedsięwzięć  Krzysztof Brzeziński dodał – W grę wchodzą nie tylko kredyty. To mogą być obligacje, emisja akcji czy odsprzedaż udziałów w projektach Futurealowi czy podmiotom z grupy Adama Kawczyńskiego. Z moich rozmów z rodziną Antkowiaków wynika, że są skłonni zmniejszyć udział w Gancie, jeśli to pomoże spółce wyjść na prostą. Zakończenie rozmów z wierzycielami pozwoli nam także zająć się sprzedażą aktywów – centrum handlowego Marino czy działek pod projekty, które nie są jeszcze przygotowane – podsumuje.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×