Tu jesteś:

GTC liczy, że uda się jej obniżyć zadłużenie do końca '14

GTC podtrzymuje, że jej celem pozostaje obniżenie wskaźnika zadłużenia LTV do ok. 50 proc. Spółka liczy, że uda jej się to zrobić do końca 2014 r. - poinformował PAP Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC. Wartość nakładów inwestycyjnych w 2014 r. będzie uzależniona od rozpoczęcia budów dwóch galerii w Warszawie.

„Jednym z powodów, dla którego planujemy podniesienie kapitału, jest poprawa wskaźnika LTV. Kapitał nie tylko zwiększy naszą płynność, ale również pozwoli zmniejszyć zadłużenie (…) Obniżenie wskaźnika będzie również możliwe wraz z postępem prac nad realizacją galerii na Białołęce i Wilanowie” - powiedział Boniel.

„Obniżenie wskaźnika do 50 proc. to nasz cel średnioterminowy, który chcielibyśmy zrealizować do końca 2014 r. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby to osiągnąć” – dodał.

Boniel potwierdził, że spółka oczekuje, iż w przypadku obu warszawskich galerii pozwolenia na budowę uzyska w 2014 r. – z czego jedno w połowie roku, a drugie pod jego koniec.

Wskaźnik LTV GTC na koniec września wyniósł 55 proc. wobec 57 proc. rok wcześniej.

Przedstawiciele spółki informowali wcześniej, że wskaźnik zadłużenia LTV powinien spaść do ok. 50 proc. na koniec 2013 r.

Pytany o możliwe odpisy z tytułu rewaluacji aktywów w IV kwartale 2013 r., Boniel odpowiedział: „Jesteśmy w trakcie liczenia IV kwartału. Nie znamy jeszcze konkretnych liczb”.

„Jeśli chodzi o przyszły rok, to jestem optymistą. Wydaje mi się, że po 2013 r., który nie był zły patrząc w kategoriach makroekonomicznych, gospodarki wrzucą wreszcie wyższy bieg i otoczenie będzie pozytywne” – dodał.

Boniel poinformował, że przyszłoroczny CAPEX będzie zależał głównie od postępów w realizacji galerii na Białołęce i Wilanowie.

„Jeśli uzyskamy pozwolenia na budowę tych obiektów, to wówczas zwiększą nam się wydatki inwestycyjne. 2013 r. był rekordowo niski pod tym względem. Myślę, że w 2014 r. będziemy mówić o inwestycjach rzędu dziesiątków milionów euro” – skomentował.

W centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce znajdzie się ok. 64 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. W Galerii Wilanów docelowo znajdzie się z kolei ok. 76,5 tys. m kw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto, a w pierwszej fazie projektu powstanie 60 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. Koszt realizacji każdego z projektów szacowany jest na ok. 170 mln euro.

Po trzech kwartałach 2013 r. GTC zanotowało 66 mln euro straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej, 27 mln euro straty operacyjnej i 98,2 mln euro przychodów.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×