Tu jesteś:

Fundacja Stefana Kuryłowicza ogłasza dwa konkursy

Jeszcze przed oficjalną inauguracją działalności Fundacja Stefana Kuryłowicza ogłosiła konkurs na pracę o relacjach kultury i architektury oraz na... zorganizowanie konkursu – podaje tvnwarszawa.tvn24.pl.

Pierwszy z ogłoszonych konkursów kierowany jest do osób posiadających minimum tytuł licencjata z architektury, które nie ukończyły 40. roku życia. Nagroda główna o wartości 10 tys. zł to publikacja pracy w 100 egzemplarzach po polsku i po angielsku oraz w Internecie. Jak podaje portal tvnwarszawa.tvn24.pl konkurs ma się odbywać co roku, a wyniki pierwszej edycji zostaną ogłoszone w październiku 2013 r.

Drugi konkurs skierowany jest do inwestorów. 30 tys. zł zostanie przyznane organizatorowi konkursu architektonicznego na dowolny obiekt kultury. Kwota będzie przeznaczona na nagrody w zwycięskim konkursie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie fundacji będzie nie tylko ogłoszenie własnego konkursu, ale też przygotowanie jego regulaminu w zgodzie ze standardami Stowarzyszenia Architektów Polskich. Celem konkursu jest przekonanie inwestorów, że taka forma wyłonienia projektów ma bardziej przejrzyste warunki profesjonalnego współzawodnictwa niż przetarg, w którym jedynym kryterium jest cena.

Fundacja Stefana Kuryłowicza oficjalnie rozpocznie działalność 26 marca.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×