Tu jesteś:

Forum Radunia: początek budowy w 2014 r.

Forum Radunia, Gdańsk.

Multi Development zapowiada, że budowa głównego kompleksu Forum Radunia powinna ruszyć w 2014 roku.

Zapowiedź taka padła podczas ogłoszenia wyników międzynarodowego konkursu architektonicznego na budynek Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska (CDHMG). Jak poinformował serwis internetowy miasta Gdańska, zwyciężyła praca Studia Architektonicznego Kwadrat z Gdyni.
– Jesteśmy nadal w fazie przygotowań do rozpoczęcia inwestycji. Najpierw, w 2013 roku rozpocznie się budowa płyty związanej z przykryciem torów kolejowych. Natomiast głównego kompleksu – na początku 2014 roku. W tym też okresie chcielibyśmy rozpocząć budowę centrum historycznego – zapowiada Tomasz Matusiak, dyrektor Multi Developent Poland na łamach gdansk.pl.
Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska powstanie na Targu Siennym i Rakowym w ramach zagospodarowania tej części Gdańska. Budynek będzie mieścił funkcje związane z obsługą informacyjną turystów, promocją i koordynacją wydarzeń kulturalnych w mieście oraz dodatkowo w poziomie -1 lokal komercyjny spółki Forum Radunia. Budowa CDHMG realizowana jest w ramach wspólnego przedsięwzięcia Miasta Gdańska i Multi Corporation B.V. prowadzonego pod nazwą Forum Radunia.
Głównym celem projektu Forum Radunia jest rewitalizacja i wzmocnienie śródmieścia Gdańska poprzez zrealizowanie wielofunkcyjnego centrum miasta, łączącego kulturę, handel, rekreację, rozrywkę, usługi i funkcje biurowe oraz ogólnodostępne parkingi. Koncepcja, autorstwa wewnętrznego biura architektonicznego T+T Design rozwijana w Polsce przez biuro SUD Architects. Plan T+T Design opiera się na połączeniu pojedynczych budynków, ulic i placów.
Istotną częścią projektu jest realizacja obiektów użyteczności publicznej jak CDHMG, przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej i drogowej oraz budowa ulicy Nowe Podwale Grodzkie. W pierwszym etapie budowy zostanie zrealizowane przekrycie torów wraz z wielopoziomowym ogólnodostępnym parkingiem oraz wielofunkcyjny kompleks urbanistyczny o funkcjach handlowo – usługowych, rozrywkowo – gastronomicznych i rekreacyjnych o powierzchni najmu około 60 000 mkw., a także równolegle wykonane zostaną projekty o charakterze publicznym obejmujące CDHMG, drogi oraz pozostałą infrastrukturę. Etap drugi zakłada budowę kompleksu biurowego.

Źródło: gdansk.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×