Tu jesteś:

Firmy z Modlina walczą z Erbudem o odszkodowania

Majątek firmy Erbud został zabezpieczony w związku z roszczeniami jednej ze spółek, która zainwestowała na lotnisku – poinformował Puls Biznesu.

Lotnisko widmo w Modlinie to ból głowy dla przedsiębiorców, którzy liczyli, że ich sklepy lub biura skuszą część z kilku tysięcy pasażerów dziennie. Firmy z branży turystycznej i vendingowej, które dotkliwie odczuły wstrzymanie lotów do Modlina, żądają teraz łącznie kilku milionów zł odszkodowania. – Złożyliśmy kilkanaście powództw przeciwko Erbudowi – poinformował Andrzej Dobrzyniecki, partner zarządzający w kancelarii Dobrzyniecki&Partners Law Office LPP. Ta kancelaria reprezentuje poszkodowanych przedsiębiorców z Modlina. Sąd właśnie poparł jednego z nich. – Otrzymaliśmy postanowienie sądu rejonowego o zabezpieczeniu roszczenia naszego klienta poprzez ustanowienie na rzecz powoda hipoteki przymusowej, na jednej z nieruchomości w Toruniu należącej do Erbud S.A. – poinformował Andrzej Dobrzyniecki – To pierwsza decyzja sądu, ale spodziewamy się kolejnych zabezpieczeń, nie tylko na tej nieruchomości. Sąd bardzo rzadko przychyla się do wniosków o zabezpieczenie roszczenia, tym bardziej cieszy nas ta decyzja. To oznacza, że gdy zakończy się proces i nasz klient uzyska satysfakcjonujące odszkodowanie, nie będzie miał kłopotu z ewentualną egzekucją – dodał.
Erbud słyszał już o stosie pozwów. – Spółka złoży odwołanie od postanowienia sądu. Kwota roszczenia wynosi ok. 75 tys. zł. Na koniec I kw. tego roku grupa Erbud miała 85,6 mln zł gotówki – brzmi oświadczenie dewelopera.
Lotnisko w Modlinie zaczęło działać w lipcu 2012 r. w Grudniu inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych, czyli odcinków na początku i na końcu pasa startowego o długości 500 m każdy. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego większe samoloty nie mogły tam wykonywać operacji. Erbud, generalny wykonawca drogi startowej, został zobowiązany do wykonania prac gwarancyjnych. Od 3 lipca tego roku lotnisko może znowu przyjmować duże samoloty pasażerskie, jednak zarówno WizzAir jak i Ryanair na razie zostały na warszawskim Lotnisku Chopina.

 

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×