Tu jesteś:

Filmowcy sprzedają atrakcyjną działkę w Warszawie

Fot. Fotolia

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) sprzedaje prawo użytkowania wieczystego ponad 8 hektarowej parceli położonej przy Al. Lotników 1 na warszawskim Mokotowie. Cena wywoławcza to 60 mln zł.

WFDiF wystawiło na przetarg nieograniczony prawa użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości 1 wraz z prawem własności budynków, budowli i urządzeń znajdujących się na nieruchomości. Sprzedawana parcela ma powierzchnię 82,1 tys. mkw. Zabudowana jest budynkami biurowymi, gospodarczymi i magazynami, o powierzchni użytkowej łącznie 3 771 mkw.

W skład sprzedawanej nieruchomości wchodzi teren inwestycyjny o powierzchni ok 2,7 ha oraz zabytkowy Fort Służewiec o powierzchni ok 5,5 ha. Została wpisana do rejestru zabytków w 1992 r. i jest w częściach wynajęta na podstawie umów najmu z 2-3 miesięcznymi okresami wypowiedzeń. Jest też zwolniona z opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego gruntu. Nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren przeznaczony na usługi handlu, biur i administracji oraz usługi kultury oraz teren przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, a także teren przeznaczony na zieleń publiczną i na place publiczne wraz z drogą lokalną.

Część jawna przetargu odbędzie się 28. lutego 2014 r. w siedzibie wytwórni przy ul. Chełmskiej 21 w Warszawie. Oferty można składać do 24. lutego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×