Tu jesteś:

Fabryka Polarisa ściąga do Opola kolejne inwestycje

Startuje budowa wielkiej fabryki, którą amerykański koncern Polaris Industries buduje w Opolu. Inwestycja szybko ściąga do miasta kolejne, dedykowane projekty. W pobliżu powstanie m.in. centrum logistyczne - informuje Strefa Biznesu.

Spółka Polaris Poland - część amerykańskiego koncernu Polaris Industries, który zajmuje się produkcją motocykli i quadów - kupiła w Opolu 12-hektarową działkę za ponad 7,4 mln zł. Choć formalnie akt notarialny ma zostać podpisany w tym tygodniu, na gruncie ruszyły już prace przygotowawcze pod budowę wielkiej fabryki. Ta będzie produkować rocznie 250 tys. sztuk quadów i małych pojazdów terenowych, które nie wymagają posiadania prawa jazdy. – Inwestorowi, jak również reprezentującej go firmie Panat­toni Europe bardzo się śpieszy, dlatego na kilkanaście dni podpisaliśmy umowę użyczenia gruntu, aby już mogła ruszyć wycinka drzew czy podnoszenie terenu –  tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Opola ds. inwestycji. Amerykański koncern zadeklarował, że do 2017 r. wyda w Specjalnej Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej niemal 100 mln zł i zatrudni 350 osób, to jednak minimalne założenia. Na tym jednak nie koniec, bo fabryka Polarisa ściąga do Opola kolejne inwestycje. Ratusz prowadzi m.in. rozmowy z firmą, która szuka w mieście gruntu pod centrum logistyczne, dedykowane fabryce. Jeden z poddostawców Polaris Poland wynajął już hale przy ul. Wspólnej, a do opolskiego magistratu wciąż zgłaszają się kolejni inwestorzy, zainteresowani współpracą z amerykańskim koncernem.

Źródło: Strefa Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×