Tu jesteś:

Fabryka Grohmana doceniona na targach w Monachium

Nagroda dla Fabryki Grohmana w Monachium

Fabryka Ludwika Grohmana zwyciężyła w  Monachium w konkursie na najlepsze nieruchomości komercyjne oddane w ciągu minionego roku. Rewitalizacji łódzkiej zabytkowej fabryki z XIX wieku dokonała firma budowlana MCKB.

Do konkursu zostało zgłoszonych blisko 40 projektów z całego świata. W plebiscycie, który nagradza unikalne obiekty architektoniczne, Fabryka Grohmana rywalizowała głównie inwestycją inwestycją z Heidelbergu w Niemczech. Jednak łódzka fabryka zdobyła najwięcej  głosów internetowych, zwyciężając tym samym w Monachium.

Rewitalizacja XIX-wiecznej, zabytkowej Fabryki Grohmana rozpoczęła się w 2012 r. i trwała 18 miesięcy. W budynku, w którym mieści się Centrum Konferencyjno-Biurowe Łódzkiej SSE, zostały stworzone nowoczesne przestrzenie biurowe, sale konferencyjne i szkoleniowe. Rewitalizacja zyskała akceptację wojewódzkiego konserwatora zabytków. Podczas prac zastosowano materiały budowlane, wzornictwo i bruk z epoki.

Nagrodę za najlepszy projekt na odbywających się w Monachium Targach Expo Real, wspólnie z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską oraz Tomaszem Sadzyńskim z łódzkiej SSE, odebrał Piotr Grabowicz - prezes firmy MCKB. Nagrodą - poza honorowym tytułem - jest miejsce wystawiennicze, dzięki któremu zwycięska inwestycja będzie mogła zaprezentować się w kolejnej edycji Expo Real. Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji w Monachium są jedną z najbardziej prestiżowych imprez o charakterze inwestycyjnym w Europie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×