Tu jesteś:

Ewa Kuryłowicz pozywa Warszawę za hałas

Ewa Kuryłowicz, mieszkająca na warszawskim powiślu architekt i profesor Politechniki Warszawskiej, pozywa miasto za narażanie jej na hałas z nadwiślańskich klubów – podaje gazeta.pl.

Kuryłowicz pozwała warszawski Zarząd Mienia, dzierżawiący teren, na którym działał klub Cud nad Wisłą. Jak podaje portal gazeta.pl architekt żąda zaprzestania działalności klubu, który jej zdaniem generuje hałas przekraczający dopuszczalne normy. Pełnomocnik Kuryłowicz podczas procesu przedstawi badanie akustyka, które potwierdza, że poziom hałasu znacznie przekroczył dopuszczalne normy. Poza hałasem mieszkańcom ekskluzywnego apartamentowca położonego na tyłach BUW-u, gdzie mieszka Ewa Kuryłowicz, przeszkadzają także śmieci i mocz pozostawiane przez odwiedzających nadwiślański klub.

Cytowany przez gazeta.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, uważa ten pozew za bezprzedmiotowy. Cud nad Wisłą nie będzie już działał w tym miejscu, ze względu na rozpoczęcie budowy bulwarów wiślanych. Ratusz będzie wnosić o oddalenie pozwu.

Rozpoczęty remont bulwarów ma potrwać do 2015 r. 

Źródło: gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×