Tu jesteś:

Europejskie Centrum Solidarności otwarte

Prezydent Bronisław Komorowski w miniony weekend w 34. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych otworzył Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zostało zbudowane w standardzie budynku pasywnego tj. o niskim zapotrzebowaniu na energię, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, wyposażenia i urządzeń.

Sercem ECS jest wystawa stała, dedykowana fenomenowi Solidarności i zmianom, jakie dokonały się pod jej wpływem w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Zaplanowano miejsce na salę wystaw czasowych, archiwum, bibliotekę i czytelnię, mediatekę, ośrodek badawczo-naukowy, ośrodek edukacyjno-szkoleniowy oraz pracownie warsztatów twórczych dla młodzieży,
przestrzeń dla organizacji pozarządowych, a także taras widokowy. Nie zabraknie księgarni, sklepu z pamiątkami i kawiarni w zaciszu całorocznego ogrodu z egzotyczną roślinnością.

Powierzchnia całkowita budynku to 28 988.76 mkw., a liczba miejsc parkingowych w garażu podziemnym wynosi 286.

Europejskie Centrum Solidarności zostało zbudowane przez Polimex-Mostostal S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×