Tu jesteś:

Emmerson stworzył bazę danych cen transakcyjnych nieruchomości

Dariusz Książak, prezes Emmerson Evaluation

Emmerson Evaluation opracował E-Valuer, bazę cen transakcyjnych z rynku nieruchomości. Bankom i spółkom oferuje dostęp do systemu w całości opartego na faktycznych cenach, po których zawierane są transakcje kupna-sprzedaży nieruchomości w kraju.

Emmerson Evaluation  przekonuje, że dzięki wiarygodnym informacjom o cenach nieruchomości w danej lokalizacji, banki będą mogły dużo precyzyjniej niż dotychczas oceniać wartości zabezpieczeń przy udzielaniu kredytów hipotecznych oraz aktualizować portfele posiadanych zabezpieczeń.
– Przez złe wyceny nieruchomości, warunki kredytów hipotecznych często ulegają odchyleniu w stronę niekorzystną dla kredytobiorcy. Zwiększają one także ryzyko, że kredytobiorca będzie musiał zapewnić dodatkowe zabezpieczenie. I to nie tylko na etapie zaciągania kredytu, ale również w toku jego trwania, kiedy bank ponownie wycenia nieruchomość, aby utrzymać dozwolone wskaźniki LTV – przekonuje Dariusz Książak, prezes Emmerson Evaluation.

Emmerson Evaluation zapewnia, że dane do bazy są na bieżąco pozyskiwane i opisywane przez osoby zajmujące się wyceną nieruchomości oraz analizami rynku, tj. rzeczoznawców majątkowych firmy oraz dedykowanych specjalistów. Baza  obejmuje zasięgiem całą Polskę, łącznie z mniejszymi miastami i liczy ponad 400 tys. transakcji, a ich liczba cały czas rośnie.

W bazie znajdują się dane dotyczące zarówno nieruchomości mieszkalnych jak i biurowców, centrów handlowych, a także gruntów. W tym roku Emmerson Evaluation zamierza rozbudować bazę. – W tym roku zamierzamy kontynuować rozbudowę bazy, także o kolejne informacje o czynszach. Plan w zakresie czynszów dotyczy nie tylko centrów handlowych, ale też innych nieruchomości komercyjnych, które mamy w bazie. Myślę tu o magazynach czy biurach. Powoli przygotowujemy się również do tego, aby zaoferować narzędzie pomocne klientom indywidualnym planującym zakup nieruchomości i korzystającym z biura pośrednictwa funkcjonującego w ramach grupy Emmerson – zapowiada Dariusz Książak.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×