Tu jesteś:

Ekspert JLL o tym jak negocjować warunki najmu

Tomasz Mika

Każda transakcja magazynowa wymaga przemyślanej i ustalonej z wyprzedzeniem strategii. Szczególnie, gdy mówimy o dużych powierzchniach, od 10 000 mkw. – komentuje Tomasz Mika, Head of Industrial Department Poland.

Optymalny czas procesu negocjacji warunków najmu powierzchni magazynowej trwa ok. 12 miesięcy. Pierwsze dwa miesiące są poświęcone analizie sytuacji najemcy i sprecyzowanie potrzeb co do poszukiwanej powierzchni. W czasie analizy pod uwagę branych jest szereg czynników, jak na przykład lokalizacja czy infrastruktura drogowa. Po analizie przygotowywane i wysyłane jest zapytanie ofertowe do wyselekcjonowanych deweloperów. Zebrane oferty są porównane pod kątem proponowanych warunków komercyjnych i technicznych. – mówi.

Za kolejny etap negocjacji warunków najmu powierzchni magazynowej, Tomasz Mika podaje oględziny proponowanych lokalizacji oraz spotkania z właścicielami obiektów. To pozwoli najemcy przyjrzeć się ofercie,  uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania i wyjaśnić nieścisłości.

W dalszej kolejności następują negocjacje warunków najmu i stworzenie krótkiej listy najlepszych rozwiązań magazynowych. Jest to kluczowy moment całego procesu. Czas na szczegółową analizę wybranych ofert i zaplanowanie układu magazynu, lokalizację bram, doków i wstępną aranżację pomieszczeń biurowo-socjalnych. - dodaje ekspert JLL.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×