Tu jesteś:

Echo zostaje na giełdzie

Echo Investment pozostanie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Nowi inwestorzy zapowiadają, że konsekwencją finalizacji nabycia 41,55 proc. akcji spółki będzie ogłoszenie publicznego wezwania na 66 proc. akcji spółki.

Podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. (podmiot kontrolowany przez Oaktree) oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO podpisał 28 lutego br. umowę pośredniego nabycia pakietu 41,55 proc. akcji Echo Investment S.A. Warunkiem ostatecznego sfinalizowania transakcji nabycia jest wydanie zgody na koncentrację przez Komisję Europejską.

Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66 proc. Inwestorzy nie zamierzają skupować stu proc. akcji i nie planują wycofania akcji spółki z giełdy.

Inwestorzy obecnie zakładają, że cena, która zostanie zaoferowana w wezwaniu, będzie mieścić się na poziomie ceny minimalnej wyliczonej zgodnie z właściwymi przepisami, w tym średniej ceny rynkowej akcji Echo Investment z okresu sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

Inwestorzy planują kontynuowanie współpracy z dotychczasowymi członkami zarządu Echo Investment i wspólnie z nimi, w ciągu kilku miesięcy po dokonaniu transakcji, zamierzają dokonać przeglądu strategii i jej ewentualnej optymalizacji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×