Tu jesteś:

Echo sprzedaje za pół miliarda

Aquarius Business House we Wrocławiu

Echo Investment zamierza uwolnić pół miliarda zł gotówki, sprzedając biurowce Malta i Aquarius oraz finalizując sprzedaż trzech centrów handlowych. Potem deweloper weźmie kredyt i poszuka okazyjnych nieruchomości do kupienia – pisze Puls Biznesu.

- W pierwszej połowie roku sfinalizujemy sprzedaż trzech centrów handlowych spółce London&Cambridge Properties. Rozmawiamy o sprzedaży biurowców Malta Office w Poznaniu oraz Aquarius we Wrocławiu. Zamknięcie tych transakcji da spółce około 500 mln zł wolnej gotówki – mówi gazecie Waldemar Lesiak, od kilku tygodni wiceprezes Echo. Deklaruje, że spółka nie ma problemów z uzyskiwaniem kredytów, więc na zakupy będzie miała co najmniej dwa razy tyle. Na koniec 2012 r. Echo miał co prawda 551 mln zł kredytów i pożyczek zapadających w krótkim terminie, ale też 336 mln zł gotówki na kontach.
Deweloper zamierza poszukać inwestycyjnych szans. – Na rynku jest sporo nieruchomości, których wartość można podnieść, wkładając w to trochę wysiłku. Mamy odpowiednie doświadczenie, by się nimi zająć. Chcemy kupować działki i projekty, a także gotowe budynki biurowe oraz handlowe od funduszy, banków czy deweloperów, którzy popadli w kłopoty. Warunkiem jest, aby za kilka lat po przeprowadzeniu potrzebnych inwestycji można było kupioną okazyjnie nieruchomość odsprzedać z zyskiem  – tłumaczy Waldemar Lesiak. W tym roku Echo chce rozpocząć też budowę kompleksu biurowego w Kijowie, wieżowca w Warszawie i biurowca w Gdańsku.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×