Tu jesteś:

Echo Investment w rękach Griffina

Luksemburski fundusz nieruchomościowy Griffin Real Estate kupi od Michała Sołowowa kontrolny pakiet akcji kieleckiej spółki Echo Investment.

Spółka FTF Columbus, która kontroluje 41,55 proc. akcji Echo Investment SA, chce jak najszybszego zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, na którym zostanie wymieniony obecny skład rady. "Wniosek FTF Columbus zawiera informację, że został on złożony w związku ze spełnieniem się warunku zawieszającego, określonego w umowie dotyczącej pośredniego nabycia 41,55 proc. akcji emitenta, która została zawarta 28 lutego 2015 r. z podmiotem należącym do Griffin Topco III S.a r.l. oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO" - czytamy w komunikacie cytowanym przez Wyborcza.biz.

O planowanej sprzedaży większościowego udziału akcji mówiło się już od kilku miesięcy, w spekulacjach pojawiały się również inne chętne na nie firmy. Wszystko zaczęło się od tego, że Sołowow w lipcu wystawił swój pakiet na sprzedaż. Informacja o sprzedaży większościowego pakietu Griffinowi pojawiła się w piątek wieczorem, już po zakończeniu handlu na warszawskiej giełdzie.

Kielczanin Michał Sołowow jest właścicielem 45,88 proc. akcji Echo Investment o szacunkowej wartości 1,2-1,5 mld zł. Echo Investment to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem.

Griffin jest jednym z czołowych inwestorów na polskim rynku nieruchomości, który lokuje pieniądze w różnych projektach. Do tej pory firma nabyła m.in. warszawską halę Koszyki, Dom Handlowy "Renoma" we Wrocławiu i Supersam w Katowicach. Podmiot ten jest kontrolowany przez amerykańską firmę Oaktree.

Źródło: Wyborcza.biz

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×