Tu jesteś:

Echo Investment chce zainwestować ok. 5 mld zł w latach 2014-2020

Waldemar Lesiak, wiceprezes Echo Investment

Echo Investment w latach 2014-2020 planuje wybudować 1 mln mkw. powierzchni. Wydatki inwestycyjne mają wynieść w tym okresie ok. 5 mld zł – poinformował PAP powołując się na wiceprezesa spółki Waldemara Lesiaka.

– Nasz program inwestycyjny na lata 2014-2020 to 1 mln m kw. powierzchni w trzech segmentach rynku: biurowym, mieszkaniowym i retailowym. Dotyczy to regionu CEE – poinformował PAP Lesiak.
Około 50 proc. nowej powierzchni powstać ma w segmencie biurowym w kraju i poza Polską. – Planowane w tym okresie wydatki inwestycyjne to około 5 mld zł. Program ten nie jest oparty o prognozy akwizycyjne, tylko o portfel nieruchomości, które mamy – zapowiada wiceprezes spółki.
Echo Investment realizuje m.in. inwestycję mieszkaniową i biurową na warszawskim Służewcu Przemysłowym oraz wieżowiec Q22 w centrum stolicy. Prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami. – Jesteśmy w trakcie rozmów. Spodziewamy się, że pierwsze istotne umowy pojawią się po upływie dziesięciu-dwunastu miesięcy – dodał Lesiak.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×