Tu jesteś:

ERBUD po III kwartałach 2017 r.

Grupa ERBUD miała po trzech kwartałach 2017 roku 92 mln zł skonsolidowanego wyniku ze sprzedaży, o 7 proc. więcej niż przed rokiem. Mimo trudnej sytuacji na polskim rynku budowlanym, Grupa ERBUD zwiększa przychody z tytułu budownictwa kubaturowego w kraju. Na koniec września 2017 roku były one 19 proc. wyższe niż po trzech kwartałach roku ubiegłego.

Przychody ze sprzedaży Grupy ERBUD po trzech kwartałach 2017 r. wyniosły 1,282 mld zł i były o 6 proc. wyższe niż po analogicznym okresie ubiegłego roku. Z kolei w samym trzecim kwartale przychody osiągnęły poziom 506 mln zł, co oznacza wzrost o 19 proc. rok do roku.

Zysk netto w ujęciu narastającym wyniósł 15 mln zł, podczas gdy na koniec września zeszłego roku Grupa ERBUD miała 18 mln zł zysku (bez uwzględniania zdarzeń jednorazowych z 2016 r.). Spadek rok do roku był spowodowany wyższymi kosztami działalności finansowej oraz wyższą efektywną stopą podatkową w 2017 roku. Jednak w samym trzecim kwartale 2017 r. zysk netto wyniósł 8 mln zł i był aż o 94 proc. wyższy niż w trzecim kwartale roku poprzedniego. 

Mimo warunków na krajowym rynku budowlanym, rosną przychody ze sprzedaży Grupy ERBUD z tytułu budownictwa kubaturowego w Polsce. W ujęciu narastającym wyniosły one 898 mln zł i były o 19 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W samym III kwartale wzrosły z kolei aż o 30 proc. r/r, osiągając poziom 345 mln zł. Systematycznie zwiększa się też udział segmentu budownictwa krajowego w ogólnych przychodach Grupy. 

Drugą najbardziej dochodową częścią działalności Grupy ERBUD pozostają projekty industrialne w branży energetycznej i szeroko rozumianym przemyśle. W trzech kwartałach 2017 roku przyniosły one 166 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi 13 proc. ogólnego wyniku.

Na początku listopada Grupa ERBUD podpisała warty prawie 50 mln zł kontrakt z Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. na modernizację instalacji oczyszczania spalin w ciepłowni w Częstochowie. Jest to jeden z pierwszych tego typu kontraktów w Polsce wpisujących się w nowo otwarty cykl modernizacji urządzeń ciepłowniczych i inwestycji przemysłowych służących poprawie jakości powietrza. 

Portfel zleceń zgromadzony przez Grupę ERBUD na koniec września 2017 roku wyniósł łącznie 2,119 mld zł, co oznacza wzrost o 5 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Warto dodać, że na rok 2018 z portfela zleceń przypada aż 1,387 mld zł. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×