Tu jesteś:

EFH przekonał wierzycieli, wniosk o upadłość wycofany

Zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego wycofał wniosek o ogłoszenie upadłości układowej w związku z zawarciem porozumień z obligatariuszami w sprawie uregulowania zobowiązań spółki – podała firma w komunikacie. Sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

W związku z wycofaniem wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej przez Akura Sp. z o.o. oraz wycofaniem wniosku o ogłoszenie upadłości układowej spółki przez zarząd spółki, sąd umorzył w dniu dzisiejszym postępowanie w obu sprawach" – napisano w raporcie.

Zarząd wycofał wniosek w związku z zawarciem porozumień z obligatariuszami posiadającymi niespłacone w terminie obligacje serii EF, G, oraz H.

"Zgodnie z porozumieniem, spółka zobowiązała się do dodatkowego zabezpieczenia obligatariuszy posiadających obligacje serii EF w postaci ustanowienia hipoteki zabezpieczającej na wybranych nieruchomościach posiadanych przez spółkę oraz podmioty zależne. Spółka zobowiązała się również do zrealizowania bez zbędnej zwłoki transakcji sprzedaży nieruchomości, na których ustanowione jest zabezpieczenie obligacji i przeznaczenia uzyskanych w ten sposób środków w całości na spłatę zobowiązań wobec obligatariuszy" – napisano w komunikacie.

Na warunki sprzedaży nieruchomości będą musieli wyrazić zgodę obligatariusze.

Z kolei obligatariusze zobowiązali się do wstrzymania działań windykacyjnych wobec EFH i podmiotów zależnych.
"Porozumienia zostały zawarte na czas określony i obowiązują strony w części do dnia 8 listopada 2013 roku oraz pozostałe do dnia 28 lutego 2014 roku" – poinformował EFH.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×