Tu jesteś:

E-handel motorem rozwoju logistyki

Patrick Kurowski, Dyrektor działu powierzchni magazynowo-przemysłowych w CBRE w Polsce

Firma CBRE przedstawiła sześć kluczowych trendów w sektorze logistycznym i przemysłowym w 2014 roku na świecie. Duży wpływ na sektor logistyczny w Polsce będzie miał wzrost znaczenia  sprzedaży internetowej.

Na świecie sprzedaż internetowa wzrosła, wzmacniając liczbę ostatnich transakcji logistycznych na niektórych rynkach o ponad 40 proc.. Spodziewany jest dwucyfrowy roczny wzrost w następnych pięciu latach, transakcje leasingowe w e-handlu będą dalej rosnąć. 

Rozwój logistycznych systemów, mających na celu poprawienie szybkości i niezawodności dostaw, skupi się na wyeliminowaniu jednej z głównych barier w handlu internetowym - obawom konsumenta związanym z jego doświadczeniami co do dostawy. Także w Polsce e-handel staje się coraz ważniejszym kanałem dystrybucji towarów.

- Jednym z perspektywicznych motorów rozwoju logistyki może być e-handel i wzrost ważności tego kanału dystrybucji. Polska staje się liderem regionu jeżeli chodzi o obsługę tego typu przesyłek, gdyż mamy z jednej strony coraz lepszą sieć drogową, a z drugiej sami jesteśmy bardzo dużym, perspektywicznym i chłonnym rynkiem.  Kolejnym czynnikiem stymulującym wzrost powierzchni wynajmowanych w nowoczesnych centrach logistycznych jest postępująca specjalizacja, która prowadzi  do coraz częstszego oddawania kontroli nad procesami logistycznymi wyspecjalizowanym firmom. Natomiast stabilność i przewidywalność prowadzonego biznesu w sposób bezpośredni przekłada się na wzrost zainteresowania inwestorów Polską jako sprawdzonym i pewnym rynkiem - skomentował Patrick Kurowski, Dyrektor działu powierzchni magazynowo-przemysłowych w CBRE w Polsce.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×