Tu jesteś:

Dworzec PKS w Poznaniu na sprzedaż. Jest niższa cena

Tak może wyglądać zabudowa na terenie dawnego dworca

PKS Poznań we współpracy z DTZ ogłosił drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ul. Stanisława Matyi 1.

Pierwsza licytacja terenu o powierzchni ok. 3 hektarów odbyła się 18 października, a jego cena wynosiła 116 173 000 zł. Nie znalazł się jednak chętny. Ogłoszono więc kolejny przetarg, a cenę nieruchomości obniżono do 98 747 000 zł. Podmioty które zechcą wziąć udziału w licytacji powinny wpłacić 5 proc. ceny wywoławczej do 11 grudnia 2013 r. –  tego dnia mija termin uiszczania wadium. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 16 grudnia.

Dworzec autobusowy, który mieścił się na sprzedawanej nieruchomości został przeniesiony do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Docelowo nieruchomość ma być  zabudowana dwoma budynkami mieszkalnymi wielorodzinnych z usługami w parterach oraz czterema budynkami biurowo-usługowymi. Koncepcja architektoniczna przygotowana przez Pracownię Architektoniczną Grzegorza Czerwińskiego zakłada realizację kompleksu usługowo- mieszkaniowego z podziałem na następujące funkcje:

- 62 670 mkw. powierzchni biurowo-usługowej,
- 15 335 mkw. powierzchni handlowo-usługowej,
- 20 370 mkw. powierzchni mieszkaniowej (371 mieszkań),
- Łączna liczba miejsc parkingowych to 1172.

Warunki zabudowy terenu zostały określone w decyzji wydanej w kwietniu 2013 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×