Tu jesteś:

Dworzec PKS w Poznaniu na sprzedaż. Cena: 116 mln zł

Koncepcja autorstwa Pracowni Architektonicznej Grzegorza Czerwińskiego

PKS Poznań we współpracy z DTZ pracują nad sprzedażą nieruchomości położonej w centrum Poznania. Na razie stoi na niej dworzec autobusowy, który docelowo zostanie przeniesiony do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Grunt trafi natomiast pod młotek z ceną wywoławczą 116,2 mln zł.

Działka o powierzchni 3,3 ha znajduje się przy ul. Stanisława Matyi 1. To ścisłe centrum miasta, w otoczeniu obszarów zabudowy komercyjnej oraz mieszkaniowej. Grunt został przygotowany pod względem planistycznym: przyszły inwestor będzie mógł od razu przystąpić do prac nad projektem budowlanym i uzyskaniem pozwolenia na budowę. W kwietniu 2013 r. dla terenu roku została wydana decyzja o warunkach zabudowy, która przewiduje 2 budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami w parterach oraz 4 budynki biurowo-usługowe. Pracownię Architektoniczną Grzegorza Czerwińskiego przygotowała koncepcję architektoniczną, która zakłada realizację kompleksu usługowo – mieszkaniowego. Pomieściłby on 371 mieszkań, 15.3 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz 62.7 tys. mkw. powierzchni biurowej i parking na 1.2 tys. miejsc postojowych. – Mimo faktu, iż Poznań jest ważnym ośrodkiem usługowym oraz ważnym centrum BPO/SSC, jego zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej plasują miasto dopiero na 7 pozycji za miastami tj. Łódź i Katowice. Niskie bezrobocie, druga po Warszawie pozycja pod względem wysokości PKB wskazują na ogromny potencjał rozwoju lokalnego rynku na najbliższe lata – mówi Kamila Bralczyk, starszy konsultant z działu Doradztwa Deweloperskiego, Sprzedaży i Pozyskiwania Gruntów w DTZ. Licytacja nieruchomości odbędzie się 18 października br. Cena wywoławcza wynosi dokładnie 116, 173 mln zł.

Dworzec PKS w Poznaniu na sprzedaż. Cena: 116 mln zł

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×