Tu jesteś:

Dwie wieże powstaną blisko centrum Rzeszowa

Kompleks biurowo-mieszkalny SkyRes wyrośnie za dwa lata niedaleko centrum Rzeszowa. Inwestor wybuduje dwa 55-metrowe, ekologiczne biurowce klasy A+, jakich nie było dotąd na Podkarpaciu – podaje portal nowiny24.pl.

SkyRes powstanie na dwuhektarowej działce między ulicami Warszawską, Lubelską i al. Wyzwolenia w Rzeszowie. Kompleks będzie się składał z sześciu budynków, najbliżej ulic staną dwa 55-metrowe biurowce. Ten od strony ul. Warszawskiej będzie miał 16 tys. mkw. powierzchni, ten od strony ul. Lubelskiej – 11 tys. mkw. Oba zaoferują najemcom standard A+, jakiego nie ma jeszcze żaden biurowiec w regionie – podaje portal. Investor, firma Developres, widzi w nich firmy z branż BPO i SSC. – Pod tymi hasłami kryje się mnóstwo usług związanych z informatyką, księgowością, biznesem i handlem. To w tej chwili jedna z najszybciej rozwijających się branż na rynku pracy – tłumaczy w rozmowie z nowiny24.pl Radosław Walas z Developresu – Zbudujemy duże, przeszklone powierzchnie z dostępem do wszystkich nowoczesnych technologii. W budynkach będzie po sześć wind, dzięki czemu czas oczekiwania na kabinę nie przekroczy 30 sekund – dodaje. W obu biurowcach zamontowane zostaną ekologiczne rozwiązania, m.in. energooszczędna klimatyzacja i baterie oszczędzające wodę. Budynki będą odzyskiwać energię. W podziemnych parkingach znajdą się miejsca do ładowania samochodów elektrycznych oraz garaże z prysznicami dla cyklistów.

Oprócz części biurowej inwestor ma w planach również cztery 12-kondygnacyjne budynki mieszkalne. Znajdzie się w nich ponad 400 mieszkań. Pierwszy obiekt zostanie oddany w połowie 2015 r., cały kompleks ma powstać w ciągu 2-3 lat.

Źródło: nowiny24.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×