Tu jesteś:

Duże zmiany w Polimex-Mostostal

Poniedziałkowe ZWZ Polimeksu nie podjęło uchwały przyznającej ARP i PKO BP szczególne uprawnienia, co wynikało z zapisów umowy restrukturyzacyjnej. Powołanych zostało siedmiu nowych członków rady nadzorczej. Walne zgromadzenie spółki nie udzieliło również absolutorium za 2012 r. czterem byłym członkom zarządu.

Konieczność przyznania szczególnych uprawnień ARP i PKO BP wynikała z zapisów umowy restrukturyzacyjnej. Uchwala dotyczyła zmian statutu, które zakładały m.in. przyznanie ARP i PKO BP prawa powoływania po dwóch członków rady nadzorczej spółki. Wymagała ona większości 3/4 głosów.
Pomimo braku zmian w statucie przedstawiciele ARP i PKO BP weszli jednak do rady nadzorczej Polimeksu.

Agencja Restrukturyzacji Przemysłu, która jest największym akcjonariuszem Polimeksu, zgłosiła trzech kandydatów do rady nadzorczej, którzy zostali powołani. Walne zgromadzenie powołało też dwóch kandydatów zgłoszonych przez PKO BP, oraz po jednym od ING OFE i Pioneer Pekao.

ZWZ spółki nie udzieliło również absolutorium za 2012 r. czterem byłym członkom zarządu spółki. Nie otrzymali go: Konrad Jaskóła, Grzegorz Szkopek, Aleksander Jonek i Zygmunt Artwik. Absolutorium za miniony rok otrzymali tylko Robert Bednarski i Robert Oppenheim.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×