Tu jesteś:

Duża aktywność inwestorów na rynku, jest szansa na pojawienie się nowych graczy

Lipowy Office Park w Warszawie zakupiony przez WP Carey od CA Immobilien za 108 mln euro

W pierwszym kw. 2014 r. wartość transakcji na rynku inwestycyjnym w Polsce sięgnęła blisko 900 mln euro. W 2014 r. łączna wartość transakcji może sięgnąć od 3 do 4 miliardów euro. Piotr Mirowski, dyrektor w Grupie Usług Inwestycyjnych na region CEE w Colliers International zdradził, że możliwe jest, że na polskim rynku pojawi się kilku nowych inwestorów, którzy do tej pory nie lokowali swoich funduszy nad Wisłą.

Największą popularnością wśród inwestorów cieszą się powierzchnie biurowe (pod względem wartości ich udział sięgnął 58 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się nieruchomości handlowe (32 proc.) oraz logistyczne (10 proc.). Na uwagę zasługuje fakt rosnącego zainteresowania sektorem logistycznym. Obecnie na etapie due diligence jest znaczna liczba transakcji w tym sektorze.

Duża aktywność inwestorów na rynku, jest szansa na pojawienie się kilku nowych graczy na naszym rynku

W pierwszym kwartale tego roku najaktywniejszymi graczami na runku były fundusze posiadające już nieruchomości w Polsce. Warto jednak zauważyć, że pojawiają się także tzw. nowi kupujący – zarówno szukający „najbezpieczniejszych” nieruchomości, jak również projektów bardziej oportunistycznych.

Jak zauważa Piotr Mirowski, dyrektor w Grupie Usług Inwestycyjnych na region CEE w Colliers International: „Część funduszy posiłkować się będzie kapitałem pozyskanym w Chinach czy Korei. To pieniądze, które nie pojawiały się wcześniej na polskim rynku lub pojawiły się w ograniczonym zakresie.”

Wzrost kapitału przeznaczonego na zakup nieruchomości w Polsce oraz duża konkurencja ze strony nowych graczy zainteresowanych inwestycjami w Polsce sprawia, że wartość nieruchomości komercyjnych rośnie. „Na szczęście nie grozi nam bańka. Inwestorzy wyciągnęli wnioski z ostatniego kryzysu i ostatecznie są bardziej ostrożni niż przed kryzysem” – dodaje Piotr Mirowski.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×