Tu jesteś:

Duńskie centrum księgowe na Europę przenosi się do Szczecina

Dansk Supermarked, właściciel duńskich sieci handlowych Netto, Bilka, Fotex i Salling, koncentruje usługi księgowe dla całej grupy i tworzy w Polsce silne centrum usług. Ulokuje się w Szczecinie, w biurowcu Baltic Business Park – informuje GW Szczecin.

Duńska firma w połowie maja podpisała umowę na wynajem pomieszczeń na IV piętrze biurowca przy ul. 1 Maja w Szczecinie. Swoją siedzibę ma tam już m.in. centrum usługowe UniCredit Group.
Na prawie tysiącu mkw ulokuje swoje Centrum Usług Wspólnych, które przejmie księgowość wszystkich formatów handlowych Dansk Supermarked: obecnego w Polsce od 18 lat Netto oraz sieci Fotex (duńskie sklepy z jedzeniem, odzieżą i elektroniką), Bilka (artykuły dla domu i ogrodu) i Salling (głównie odzież i zabawki). Centrum będzie pracowało na rzecz wszystkich krajów, w których obecny jest koncern, czyli Danii, Polski, Niemiec i Szwecji. Zatrudni ok. 90 osób. Jak poinformował Kent Petersen, dyrektor generalny Netto, Polska jest w centrum strategii ekspansji firmy. W tym roku otwartych zostanie 300 sklepów sieci Netto, a w każdym kolejnym roku powstanie 50 nowych placówek. W podszczecińskim Motańcu Netto ma już centrum dystrybucyjne z biurami obsługującymi całą Polskę.

Źródło: GW Szczecin

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×