Tu jesteś:

Dopłaty do energooszczędnych budynków - zainteresowanie rośnie

Powoli wzrasta zainteresowanie dopłatami do energooszczędnego budownictwa. Od początku roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozytywnie ocenił prawie 350 mieszkań i domów. Dzięki energooszczędnych rozwiązaniom można zaoszczędzić na budowie domu do 50 tys. zł - informuje serwis GazetaPrawna.pl.

Rzecznik funduszu Witold Maziarz podkreśla, że deweloperzy nie deklarowali wcześniej zainteresowania programem. W praktyce wyszło inaczej - według rozmówcy IAR od początku roku pozytywnie zweryfikowano inwestycje 9 deweloperów. Weryfikatorzy ocenili pozytywnie 250 mieszkań, 91 domów energooszczędnych i 10 pasywnych, budowanych lub planowanych.

Wciąż można ubiegać się o dopłatę do energooszczędnego lokum. W przypadku domu trzeba zamówić projekt energooszczędnego budynku i poddać go weryfikacji. Na tym etapie lub w trakcie budowy można wystąpić do banku z wnioskiem o dopłatę. W przypadku kupna mieszkania, trzeba wybrać takie, które spełnia odpowiednie parametry energooszczędności. Deweloper powinien zadbać o niezbędne formalności.

Witold Maziarz dodaje, że odzyskać można od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dopłaty Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można uzyskać za pośrednictwem jednego z siedmiu banków. Pieniądze trafiają na kontro po ostatecznej weryfikacji energooszczędności ukończonego budynku.

Program ruszył w ubiegłym roku. 300 milionów złotych ma pozwolić na dofinansowanie około 12 tys. domów i mieszkań.

Źródło: GazetaPrawna.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×