Tu jesteś:

Donaldson wybuduje fabrykę w Skarbimierzu

Amerykański producent filtrów przemysłowych, firma Donaldson Company, podjęła decyzję o budowie kolejnej fabryki w Europie, a pierwszej w Polsce, która powstanie w Skarbimierzu.

Wyprodukowane w województwie opolskim filtry będą zaopatrywały klientów z Europy oraz Rosji. Inwestor w lipcu 2012 r. uzyskał pozwolenie na działalność w strefie ekonomicznej, a w czerwcu br. zakupił teren o powierzchni 10,08 ha, objęty statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Zakład zajmie powierzchnię 10 tys. mkw. z założeniem dodatkowej powierzchni na potrzeby przyszłego rozwoju firmy w Skarbimierzu. Firma planuje zatrudnić 138 pracowników w pierwszej fazie projektu.

W nowym obiekcie firmy produkowane będą filtry powietrza dla przemysłu ciężkiego, stosowane zarówno w pojazdach drogowych, jak i w sprzęcie terenowym. Pierwszy zakład w Polsce, którego otwarcie planowane jest na 2015 r., będzie trzecim podmiotem firmy w Europie Środkowej i Wschodniej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×