Tu jesteś:

Dolcan: Rośnie zainteresowanie większymi mieszkaniami

Osiedle Ogrody Ochota, Warszawa

– Od początku roku, w każdym kolejnym miesiącu zauważamy powolny, ale stały wzrost zainteresowania zakupem mieszkań. Spadek cen na rynku i szeroki wybór gotowych lokali sprawiają, że klienci najwyraźniej ocenili, iż jest to dobry moment  na zakup – podsumowuje Robert Ziółek, dyrektor generalny spółki Dolcan.

 Jak dodaje Robert Ziółek widać jeszcze dwie nowe tendencje: coraz liczniejszą grupę stanowią klienci gotówkowi, a osoby poszukujące mieszkań pytają o większe metraże, dziś najpopularniejsze są 2-pokojowe o powierzchni ok. 50 mkw. To spora zmiana, gdyż w ostatnich kilkunastu miesiącach klienci pytali i kupowali głównie najmniejsze lokale o powierzchni 30-35 mkw. – Prognozujemy, że najbliższe miesiące, mimo nie najlepszej sytuacji w gospodarce, będą jednak dla deweloperów dość dobre pod względem wyników sprzedaży – ocenia.

W okresie od stycznia do końca kwietnia 2013 r. Dolcan sprzedał w sumie 152 mieszkania. Najdroższy apartament za 850 tys. zł sprzedano w ukończonej już warszawskiej inwestycji na bliskiej Woli – Skierniewicka City.

Średnia cena transakcyjna mieszkań, które kupili klienci od Dolcan wyniosła ok. 400 tys. zł. Największą liczbę lokali deweloper sprzedał w Ogrodach Ochota - będącej na ukończeniu inwestycji przy Al. Krakowskiej, a także na zlokalizowanym we Włochach osiedlu Tęczowym.

W najbliższych miesiącach deweloper zamierza skupić się głównie na rynku warszawskim. Będzie kontynuował zakończenie budowy pierwszych etapów
w kilku warszawskich projektach, m.in. inwestycji Ogrody Ochota, gdzie do użytku oddanych zostanie lada chwila 355 mieszkań. Aktywność obejmie także dalsze prace związane z budową i sprzedażą osiedli mieszkań bezczynszowych na Targówku, na Białołęce i w Rembertowie. Ruszą też prace związane z budową II etapu osiedla przy Al. Krakowskiej. W ramach tej kolejnej fazy firma zamierza wybudować 190 mieszkań na Ochocie. W sumie w 2013 r. planuje wprowadzenie do sprzedaży kolejnych ok. 600 mieszkań.

Firma prowadzi obecnie 18 projektów, w różnym stopniu realizacji. Są to: mieszkania, domy, apartamenty, mieszkania bezczynszowe, a także lokale usługowo-biurowe oraz centra handlowe. W segmencie mieszkań w sprzedaży spółka posiada blisko 1.000 mieszkań. Rok 2012 grupa wstępnie zamknęła wynikiem przekraczającym 180 mln zł przychodu oraz sprzedażą na poziomie blisko 400 mieszkań.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×