Tu jesteś:

Dodatkowe wsparcie dla parków naukowo-technologicznych w Polsce Wschodniej

Łącznie niemal 83 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej pozwoli na rozbudowę infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT) oraz wzbogacenie potencjału badawczego Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Fundusze zostały przyznane Gminie Kielce i Gminie Miasto Puławy.

Obydwa parki powstały w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). Teraz za sprawą dodatkowych środków możliwy jest ich dalszy rozwój.

W ramach inwestycji o łącznej wartości blisko 92 mln zł w KPT powstaną trzy hale produkcyjne oraz Zespół Inkubatorów, w tym jeden dedykowany branży IT. Na realizację przedsięwzięcia Gmina Kielce otrzymała z PO RPW ponad 50 mln dofinansowania. Dzięki tej inwestycji Kielecki Park Technologiczny poszerzy spektrum swojej działalności, tworząc tym samym jeszcze bardziej atrakcyjne warunki do rozwoju przedsiębiorczości w Kielcach i województwie świętokrzyskim.

Za sprawą dodatkowych środków z PO RPW podniesie się także jakość oferty Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zostanie on doposażony w aparaturę naukową służącą do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej, ukierunkowanej na wdrożenie wyników tej działalności w przemyśle: chemicznym, kosmetycznym i farmaceutycznym oraz elektrotechnicznym.

W ramach projektu o łącznej wartości ponad 37 mln zł, z czego dofinansowanie z PO RPW to niemal 33 mln zł, utworzone oraz wyposażone zostaną 4 laboratoria: materiałów biodegradowalnych, związków biologicznie aktywnych, badań i rozwoju azotanów srebra oraz laboratorium badawczo-rozwojowe ceramiki półprzewodnikowej. Inwestycja przewiduje również utworzenie bazy data center, która pozwoli na rozwój usług informatycznych, świadczonych na rzecz przedsiębiorców.

Projekty: „Rozwój infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego” oraz „Rozbudowa potencjału badawczego Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego” zostaną zrealizowane w ramach Działania I.3 Wspieranie innowacji, Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Umowy o dofinansowanie projektów Gmina Kielce oraz Gmina Miasto Puławy zawarły z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytucją Pośredniczącą PO RPW, 31 grudnia 2013 r.

Źródło: polskawschodnia.gov.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×