Tu jesteś:

Dobre wyniki Cinema City, Ronson się dokłada

W pierwszej połowie 2013 roku Cinema City wygenerowała skonsolidowane przychody w wysokości 136,4 miliona euro (+12,6 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku). Zysk netto osiągnął poziom 8,1 miliona euro (+ 13,2 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku). Na zysk pozytywnie wpłynęła konsolidacja przypadającego na spółkę udziału w zysku netto ze spółki Ronson w wysokości 1 miliona euro.

W pierwszej połowie 2013 roku przychody z działalności kinowej wyniosły 122,6 miliona euro co stanowi wzrost odpowiednio o 11,2 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku.

W marcu 2013 roku spółka otworzyła swój szósty multipleks w Bułgarii, w centrum handlowym Paradise w Sofii. Obiekt ten wyposażony jest w 14 ekranów oferujących projekcję cyfrową 2D i 3D oraz salę 4DX™. W maju Spółka otworzyła dwie kolejne nowoczesne sale 4DX™ w Warszawie, w Polsce i w Pradze, w Czechach. Pod koniec maja 2013 roku uruchomiła swój setny multipleks po podpisaniu umowy najmu dotyczącej prowadzenia istniejącego 8-ekranowego obiektu w centrum handlowym Polus Center w Klużu, w Rumunii.

Od początku roku Cinema City podpisała 5 umów najmu dotyczących jej przyszłych multipleksów, obejmujących 52 sale projekcyjne: trzy umowy najmu zostały podpisane w Polsce (11 i 12 sal projekcyjnych w Warszawie oraz 9 sal projekcyjnych w Lublinie), a kolejne dwie w Rumunii (14 sal projekcyjnych w Bukareszcie i 6 sal projekcyjnych w Ploiesti).

W pierwszym półroczu 2013 roku działalność deweloperska spółki wzrosła znacząco w stosunku do ubiegłego roku. Przychody spółki z tego segmentu osiągnęły wysokość 3,4 miliona euro  (+264 proc. w stosunku do pierwszej połowy 2012 roku).

Wzrost ten jest rezultatem przede wszystkim działalności nowo przejętych nieruchomości, głównie Mall of Rousse w Bułgarii i budynku biurowego w Herzlijji, w Izraelu, które spółka przejęła w grudniu 2012 roku, a także wynika z przychodów z wynajmu powierzchni w nowo otwartym obiekcie Yes Planet w Rishon Lezion, w Izraelu.

W lipcu 2013 roku Spółka podpisała umowę na pośredni zakup 7,65 proc. akcji spółki Ronson, dewelopera działającego na terenie Polski w średnim segmencie rynku mieszkaniowego w największych polskich miastach. U. Dori Group („Dori”), która wraz ze Spółką sprawuje kontrolę nad spółką Ronson, także podpisała umowę dotyczącą pośredniego nabycia podobnej liczby akcji spółki Ronson. Finalizacja transakcji przewidywana jest na listopad 2013 roku, z zastrzeżeniem spełnienia określonych warunków zamykających.

Obecnie Cinema City jest ekonomicznym beneficjentem 32,11 proc. akcji Ronson poprzez wspólnie kontrolowaną spółkę general partnership. Przy finalizowaniu transakcji wspólnicy general partnership będą posiadać, bezpośrednio i pośrednio, 79,56 proc. ogólnej liczby głosów i ogólnej liczby akcji Ronson, a poprzez general partnership Cinema Citystanie się ekonomicznym beneficjentem 39,76 proc. akcji Ronson.

Łączna cena akcji, która zostanie uiszczona przez Spółkę i Dori, wynosi około 29,2 miliona zł, z czego Cinema City zapłaci około 14,6 miliona zł.

W Polsce Zarząd rozważa realizację potencjalnych kolejnych etapów budowy parku rozrywki Park of Poland, prowadząc jednocześnie prace związane z przygotowaniem gruntów pod inwestycję. Ronson, deweloper działający na rynku mieszkaniowym, po pomyślnej pierwszej połowie roku oczekuje dalszych pozytywnych wyników do końca 2013 roku. W międzyczasie w Warszawie i Poznaniu rozpoczęte zostały nowe projekty, które po zakończeniu ich realizacji i sprzedaży powinny w najbliższych latach przynieść dobre wyniki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×