Tu jesteś:

Dobre wyniki Atrium w Polsce, portfel nieruchomości wart ponad 1 mld euro

Atrium Copernicus w Toruniu

Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium European Real Estate w Polsce (stanowiącego 50,3 proc. portfela nieruchomości dochodowych spółki o łącznej wartości 2,4 mld euro, na który składa się 156 aktywów) wyniosła 1,2 mld euro.

Polski portfel Atrium wygenerował wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 4,5 proc. do poziomu 57,7 mln euro w pierwszych dziewięciu miesiącach 2013 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrost GRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wyniósł 1,8 proc., do poziomu 56,2 mln euro.

Dochód netto z najmu (NRI) wzrósł o 5,7 proc. do poziomu 58,5 mln euro, natomiast NRI w ujęciu porównywalnym (like-for-like) według definicji EPRA wzrósł o 3,3 proc. do poziomu 57,2 mln euro.

Komercjalizacja wszystkich 22 aktywów nieznacznie wzrosła do poziomu 97,7 proc.

Polski portfel Grupy dodatkowo wzmocniło przejęcie za sumę 151,7 mln euro centrum handlowego Galeria Dominikańska we Wrocławiu

Odnotowano dalsze postępy i dobrą dynamikę wynajmu w centrum Atrium Felicity w Lublinie, które stanowi pierwszą znaczącą inwestycję typu „greenfield” Grupy. Otwarcie obiektu jest planowane na marzec 2014 r.: prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem; oraz zawarto wstępne umowy najmu dla 92,4 proc. powierzchni Centrum (GLA), przy średnim okresie najmu wynoszącym około sześciu lat.

Rozpoczęły się również prace budowlane związane z rozbudową centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Zawarto już wstępne umowy najmu na 65 proc. powierzchni nowej części, która powiększy obiekt o 17,3 tys. mkw. powierzchni najmu brutto, a także dodatkowe 640 miejsc parkingowych po zakończeniu robót pod koniec 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×