Tu jesteś:

Dobre prognozy dla CCC a w przyszłym roku ekspansja sieci

Zysk netto CCC w IV kwartale powinien przekroczyć 100 mln zł, a plan osiągnięcia ok. 1,7 mld zł przychodów w całym 2013 roku jest realny – uważa prezes CCC Dariusz Miłek. Spółka zamierza wydać w 2014 roku na otwarcia nowych sklepów własnie około 100 mln zł, a dodatkowo planuje zbudować nowe centrum logistyczne – poinformował na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes CCC Piotr Nowjalis.

– W 2014 roku na same otwarcia nowych sklepów wydamy około 100 mln zł wobec ok. 65 mln zł w 2013 roku. Oprócz tego planujemy budowę nowego centrum logistycznego. Tu należy liczyć się z wydatkami rzędu 60 mln zł w dwa lata – powiedział Nowjalis.

Dodał, że w 2014 roku CCC chce otworzyć nowe sklepy o łącznej powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych. W tym roku powierzchnia handlowa wzrośnie o 59 tys. m kw.

Spółka rozpoczęła w tym roku ekspansję w Austrii, Słowenii, Chorwacji i Turcji. W czwartym kwartale tego roku otworzy też pierwszy sklep w Niemczech. W sumie na koniec 2013 r. CCC chce mieć w tym kraju 2-3 lokale.

–Na tych pięciu nowych rynkach, w Austrii, Słowenii, Chorwacji, Turcji i w Niemczech, chcemy otworzyć do końca bieżącego roku 24 sklepy–- poinformował Nowjalis na konferencji prasowej.

Dodał, że decyzje co do tempa dalszego rozwoju w tych krajach zostaną ogłoszone na początku przyszłego roku, w okolicach lutego.

W 2014 roku CCC chce również testować nowe rynki Europy Zachodniej. Wśród potencjalnych kierunków Nowjalis wymienia Wielką Brytanię, północne Włochy, kraje Beneluksu i Skandynawię.

CCC podtrzymuje, że celem na lata 2013-2015 jest zdobycie pozycji lidera rynku obuwniczego w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

– W Polsce liderem już jesteśmy. Za granicą najbliżej nam do pozycji lidera na Węgrzech. Jesteśmy tam w tej chwili numerem dwa – powiedział Dariusz Miłek, prezes spółki.

– W 2015 roku powinniśmy otworzyć tysięczny sklep – zapowiada Nowjalis.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×