Tu jesteś:

Deweloperzy zainteresowani przejęciem zakładów w Warszawie

Trzy podmioty zgłosiły się do negocjacji z Ministerstwem Skarbu w sprawie kupna 85 proc. udziałów w spółce Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL-WZM.  Dwa z nich to deweloperzy, zainteresowani półtorahektarową działką przy ul. Czerskiej.

Na liście podmiotów zainteresowanych nabyciem udziałów w Warszawskich Zakładach Mechanicznych PZL-WZM znalazły się: spółka Facinelli 4, konsorcjum w składzie: Interstate Diesel Service Inc. z siedzibą w Cleveland i Ghelamco GP1 Sp. z o.o. Beta S.K.A., a także przemyskie Zakłady Automatyki Polna.

Spółka Facinelli 4 jest powiązana z Facinelli 1, która buduje biurowiec X2 Boutique Office przy ul. Czerskiej 12, w sąsiedztwie zakładów. W polsko-amerykańskim konsorcjum uczestniczy spółka celowa firmy Ghelamco – dewelopera dobrze znanego na stołecznym rynku choćby z budowy Warsaw Spire. Jednak zarówno amerykańska firma Interstate Diesel Service Inc., jak i przemyskie zakłady Polna mogą być zainteresowane raczej podstawową działalnością PZL-WSM, czyli produkcją części do silników Diesla.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL-WZMmieszczą się na Dolnym Mokotowie, w rejonie ul. Czerskiej i Czerniakowskiej, w sąsiedztwie spółki medialnej Agora. Własnością zakładów jest półtorahektarowa działka, na której zgodnie z projektem planu miejscowego Sielc można wybudować obiekty pod nieuciążliwe usługi oraz - jako zabudowę uzupełniającą – bloki wielorodzinne. Wysokość zabudowy wyznaczono w projekcie planu na 20 m i 5 kondygnacji od strony ul. Czerskiej oraz do 30 m (8 kondygnacji) od strony ul. Czerniakowskiej.

Zgodnie z ogłoszonym przez Ministerstwo Skarbu planem prywatyzacji, resort chce sprzedać większościowy pakiet udziałów w spółce PZL-WZM. Do nabycia jest 1,7 mln akcji imiennych, stanowiących własność Skarbu Państwa, o wartości nominalnej 10 zł każda.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×