Tu jesteś:

Deweloperzy obeszli się smakiem. Prywatyzacja PZL – WZM bez rozstrzygnięcia

Budynki PZL-WZM. Fot. MSP

Minister Skarbu Państwa poinformował, że odstąpił od negocjacji i zamknął bez rozstrzygnięcia dotychczasową procedurę zbycia akcji spółki Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL-WZM.

Prywatyzacją zakładów zainteresowane były trzy firm. Dwie z nich to deweloperzy, zainteresowani głównie półtorahektarową działką przy ul. Czerskiej w Warszawie. Na liście podmiotów zainteresowanych nabyciem udziałów w Warszawskich Zakładach Mechanicznych PZL-WZM znalazły się: spółka Facinelli 4, konsorcjum w składzie: Interstate Diesel Service Inc. z siedzibą w Cleveland i Ghelamco GP1 Sp. z o.o. Beta S.K.A., a także przemyskie Zakłady Automatyki Polna.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL-WZM mieszczą się na Dolnym Mokotowie, w rejonie ul. Czerskiej i Czerniakowskiej, w sąsiedztwie budynku spółki medialnej Agora. Własnością zakładów jest półtorahektarowa działka, na której zgodnie z projektem planu miejscowego Sielc można wybudować obiekty pod nieuciążliwe usługi oraz – jako zabudowę uzupełniającą – bloki wielorodzinne. Wysokość zabudowy wyznaczono w projekcie planu na 20 m i 5 kondygnacji od strony ul. Czerskiej oraz do 30 m (8 kondygnacji) od strony ul. Czerniakowskiej. 

Resort skarbu chciał sprzedać 85 proc. pakiet udziałów w spółce. Do nabycia było 1,7 mln akcji imiennych o wartości nominalnej 10 zł każda. To już kolejna nieudana próba prywatyzacji PZL-WZM – ministerstwo próbowało to zrobić już w 2011 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×