Tu jesteś:

Dachser wzmacnia sieć w Europie Północnej

Dachser wchodzi na fiński rynek z nową spółką Dachser Finland Oy. Pięćdziesiąt procent udziałów kapitałowych w spółce posiada ACE Logistics Group – partner operatora z siedzibą w Tallinie w Estonii, z którym Dachser już od ponad piętnastu lat współpracuje w regionie bałtyckim.

Nowa lokalizacja Dachser położona w Vantaa w pobliżu Helsinek ma 1200 mkw. powierzchni magazynowej i realizuje codzienne połączenia z europejską siecią lądową. Przesyłki z Finlandii do Europy transportowane są w jasno określonych ramach czasowych. Poprzez wykorzystanie rozwiązań eurohubów zlokalizowanych w  Bratysławie (Słowacja) i Überherrn (Niemcy) oraz platformę centralną w Bad Salzuflen (Niemcy) przesyłki są konsolidowane, a łańcuch dostaw w znaczący sposób optymalizowany. Tak samo dzieje się z przesyłkami kierowanymi do Finlandii. Dachser Air & Sea Logistics w 2013 roku nabył większościowy pakiet udziałów w spółce Oy Waco Finlandia, dzięki czemu Dachser Finland Oy zajmuje się również spedycją lotniczą i morską.

- Systemy informatyczne, jednolite standardy wydajności i jakości, stałe ramy czasowe oraz rozbudowana sieć oddziałów w całej Europie – to główne korzyści płynące z bezpośredniego połączenia z siecią Dachser. Teraz w pełni mogą docenić je również klienci z Finlandii. Ta integracja jest jednocześnie wzmocnieniem naszej sieci transportowej w Europie Północnej - mówi Michael Schilling, szef transportu drogowego w Dachser.

- Vantaa, dzięki swojej bliskości do fińskiego eksportu i importu, jest świetną lokalizacją - wyjaśnia Tuomas Leimio, dyrektor zarządzający Dachser Finland Oy.  - Aż 85 proc. transportu lądowego Finlandii zlokalizowane jest w trójkącie wyznaczonym przez miasta Helsinki, Turku i Tampere. Na rynku fińskim, wspieranym przez globalną sieć Dachser oraz nasze wysoko rozwinięte procesy i systemy informatyczne, widzimy doskonałe perspektywy wzrostu - dodaje.

Dachser w Europie Północnej posiada ponadto swoje organizacje krajowe w Danii, Norwegii i Szwecji, gdzie zatrudnia w sumie około 500 pracowników. Natomiast Estonia, Łotwa i Litwa są obsługiwane przez wieloletniego partnera Dachser - operatora logistycznego ACE Logistics Group.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×