Tu jesteś:

Dachser rozwija sieć w Indonezji

Indonezja jest jednym z motorów wzrostu gospodarczego w Azji. Dlatego firma Dachser właśnie w Indonezji postanowiła rozwijać swoją spółkę. Jesienią 2013 operator otworzył swój pierwszy oddział, a obecnie ma już dwa dodatkowe biura i planuje dalsze inwestycje w rozbudowę sieci w regionie.

- Po uruchomieniu naszych spółek w Singapurze, Tajlandii, Wietnamie i Malezji, od końca 2013 roku jesteśmy obecni również w Indonezji, kolejnym kraju Azji Południowo-Wschodniej, przeżywającym dynamiczny rozwój. Dla nas rozwój w Indonezji to nie tylko rozszerzenie oferty transportu wewnątrzazjatyckiego, zwłaszcza z Singapurem, ale także uzupełnienie naszej globalnej sieci logistycznej - mówi Thomas Reuter, szef Dachser Air & Sea Logistics.

- Nasze główne obszary działalności w regionie to międzynarodowy fracht lotniczy i morski, obsługa celna oraz spedycja. Dzięki naszym biurom w centrach gospodarczych Dżakarta i Surabaya, mamy doskonałą pozycję wyjściową- mówi Steven Ryan, dyrektor regionalny Dachser w Indonezji.

Indonezja składa się z 17508 wysp rozciągniętych wokół równika. Głównymi wyspami są Sumatra, Jawa, Borneo, Celebes oraz Nowa Gwinea. Najbardziej rozwiniętą wyspą, z populacją 130 milionów mieszkańców, jest Jawa. Łącznie w Indonezji żyje 250 milionów ludzi. Archipelag posiada znaczące zasoby naturalne - ropy naftowej, gazu ziemnego i węgla. Indonezja jest największym producentem oleju palmowego i trzecim na świecie eksporterem kakao.

Dachser, firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. Oferuje kompleksowe usługi transportu, magazynowania oraz zindywidualizowane usługi specjalne. Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce blisko 300 pracowników w 8 oddziałach - Warszawa, Pruszków, Stryków, Szczecin, Wrocław, Gądki k. Poznania, Sosnowiec i Gdańsk.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×