Tu jesteś:

DTZ zmienia właściciela za prawie 850 mln euro

UGL zawarł wiążącą umowę sprzedaży DTZ z konsorcjum private equity za cenę 1,215 mld dolarów australijskich. Nabywcą agencji jest konsorcjum składające się z TPG Capital (TPG), PAG Asia Capital (PAG) oraz Ontario Teachers’ Pension Plan (OTPP). Umowa sprzedaży ma zostać sfinalizowana pod koniec września br.

Wpływ netto ze sprzedaży będzie uzależniony od ostatecznych decyzji podatkowych w zakresie podatku od zysków kapitałowych, kosztów transakcji (w tym kosztów sprzedaży, jak i kosztów związanych z podziałem rozdzieleniem DTZ i Engineering) oraz innych korekt związanych z transakcją sprzedaży, w tym część zobowiązań zostanie przeniesiona wraz z DTZ. Oczekuje się, że wpływy netto wyniosą około AUD $ 1.0-1.05 po ujęciu tych elementów.

Zakup aktywów dokonany zostanie wyłącznie ze środków własnych (gotówki) kupującego i wymaga otrzymania odpowiednich zgód organów regulacyjnych oraz braku istotnych i niekorzystnych zmian i innych typowych warunków biznesowych związanych z funkcjonowaniem firmy. Transakcja ma zostać sfinalizowana pod koniec września 2014 roku. Zgodnie z warunkami umowy sprzedaży, UGL wejdzie w okres przejściowy umożliwiając kontynuację świadczenia usług i ułatwienia ciągłości działania jak i prawidłowego przekazania DTZ firmom Konsorcjum TPG i PAG do sierpnia 2015 roku.

Goldman Sachs działał jako wyłączny doradca finansowy i Herbert Smith Freehills działał jako doradca prawny UGL.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×