Tu jesteś:

DTZ, a UGL company?

Logo DTZ w strukturach UGL

UGL, australijska firma budowlana zapowiedziała oficjalnie wydzielenie ze swej struktury DTZ, firmy zajmującej się świadczeniem usług doradczych na rynku nieruchomości.

O swoich planach UGL poinformowała zaledwie półtora roku po przejęciu DTZ za ponad 77 mln funtów z rąk francuskiej grupy Saint Georges Participations.
UGL zamierza stworzyć dwa odrębne podmioty notowane na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (ASX). Decyzja o podziale to efekt zakończonego w marcu 2013 r. przeglądu struktur UGL. Podział ma przynieść optymalne funkcjonowanie obydwu marek.

Rozdzielenie obu firm będzie wymagało powstania niezależnych struktur korporacyjnych i finansowych w obu spółkach, w tym nowych  zarządów i zespołów zarządzających oraz odrębnych struktur kapitałowych i polityk dywidendowych. Przed podziałem ma również zostać zakończona globalna integracja DTZ i budowa światowej centrali DTZ w Stanach Zjednoczonych.
UGL zapewnia, że podczas procesu podziału dołoży wszelkich starań, aby zapewnić klientom obu marek obsługę bez żadnych zakłóceń i planuje zakończyć ostatecznie podział w roku finansowym 2015.

Firma DTZ stanowi część UGL Services. Połączone DTZ i UGL Services to jeden z największych na świecie podmiotów świadczących usługi na rynku nieruchomości. Firma dostarcza klientom biznesowym, najemcom powierzchni komercyjnych oraz inwestorom kompleksowych usług, w skład których wchodzą: doradztwo inwestycyjne, pośrednictwo w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, property i facility management, doradztwo inwestycyjno-budowlane, wyceny, asset management, corporate real estate services, consulting i badania rynkowe. Firma zatrudnia 27 tys. osób, które pracują w 208 oddziałach zlokalizowanych na terenie 52 krajów. W Polsce w DTZ pracuje ponad 280 osób. 

W ostatnich latach DTZ rozwijał w Polsce dział zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. W skład portfolio działu Property Management DTZ wchodzą 22 galerie handlowe, 14 budynków biurowych oraz 7 budynków magazynowych (DTZ zarządza ponad 1,1 mln mkw. GLA).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×